Czy warto mieszkać w Jeleniu?

administrator 25 November 2021

Mówi się, że jeleń to takie leśne zwierzę, które dumnie przechadza się wśród bujnych drzew prezentując swoje charakterystyczne poroże. Ale Jeleń to też… doskonale skomunikowana i świetnie zagospodarowana dzielnica Jaworzna!

Skąd ten Jeleń wziął się w Jaworznie?

Legenda głosi, że obdarzony pięknym porożem zwierz był stałym bywalcem tamtejszej okolicy. Dziś wiemy, że historia tej nazwy ma dwa różne źródła pochodzenia.

  1. Pierwsze głosi, że myśliwy natknął się na jelenia podczas polowania. Gdy już trzymał swe palce na spuście, jego oczom ukazał się krzyż z postacią Jezusa rozpostarty między porożem rosłego zwierzęcia. Zdumiony tym co zobaczył, opuścił broń i opowiedział o tym co go spotkało pozostałym towarzyszom wyprawy. Zgodnie uznali, że miejsce to otrzyma nazwę Jeleń.
  1. Drugie źródło zachwyca jeszcze bardziej – głosi, że jeden z książąt śląskich zabłądził w tamtejszych lasach. Nagle drogę przeciął mu potężny jeleń. Ten, niewiele myśląc, podążył za nim, dzięki czemu dotarł do punktu wyjścia – rzeki Przemszy. By uczcić to cudowne ocalenie, książe rozkazał wybudować nieopodal osadę i nazwał ją Jeleń. 

A gdyby tak… zamieszkać na tych malowniczych terenach ubranych w tak ciekawe historie?

Tak się składa, że ulokowany w południowej części Jaworzna Jeleń, to dziś miejsce stworzone do mieszkania i odpoczynku. To też strategiczny punkt wypadowy – dzięki gruntownej przebudowie komunikacyjnej i dostępowi do zachodniej obwodnicy Jaworzna, bez problemów dojedziesz stąd do innych części miasta i wszystkich strategicznych punktów (np. do centrum czy do szpitala).

Abyś mógł sobie to łatwiej wyobrazić – podróż z serca Jelenia (Jeleń Rynek) do centrum Jaworzna to zaledwie 10 minut samochodem. A gdy jednak stawiasz na praktyczne i ekologiczne rozwiązania – do centrum dostaniesz się autobusem linii 312 – co zajmie Ci tylko kwadrans. 

Jakby tego było mało – w kilka minut dotrzesz do autostrady A4 i drogi ekspresową S1. A to z kolei oznacza, że z Jelenia z łatwością dostaniesz się do Katowic, Krakowa, Bielska Białej czy też Wrocławia lub Warszawy. 

Po takich bliskich i dalekich podróżach, zwykle dopada człowieka zmęczenie… i codzienność. 

A to trzeba po zakupy do sklepu, a to dzieci wysłać do szkoły lub przedszkola, a to z listem i awizo na pocztę podążyć, albo najzwyczajniej w świecie odpocząć sobie na łonie natury. 

I ta zwykła codzienność idealnie wpasowuje się w położenie tej dzielnicy – która to ciągnie się od zachodniej do wschodniej części miasta.

Dzięki temu w zasięgu ręki znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: przedszkole, dwie szkoły, pocztę, dyskonty spożywcze, jak i mniejsze sklepiki. Poza tym ogrom terenów zielonych – parków i lasów dostosowanych do leniwych i długich spacerów, a także bardziej aktywnych wycieczek rowerowych. 

I tych atrakcji na świeżym powietrzu to jeszcze nie koniec. Znajdzie się tu coś dla każdego – od dobrze wyposażonych i bezpiecznych placów zabaw, po siłownie “pod chmurką”, dzięki którym zadbasz o kondycję w otoczeniu uspokajającej i kojącej nerwy zieleni. 

Pobliskie lasy to raj dla grzybiarzy, a liczne stawy i Zalew Dziećkowice każdego roku przyciągają wędkarzy i miłośników sportów wodnych.

Jeleń do doskonały przykład połączenia wiejskiej sielanki i spokoju, ze świetnie skomunikowaną i zaopatrzoną małą metropolią. 

Jeśli wkurzają Cię notoryczne korki, nienawidzisz przez nie spóźniać się do pracy, masz dość wożenia dzieci na drugi koniec osiedla do szkoły, a Twoje miejsce postojowe ciągle zostawia jakiś wkurzający sąsiad – w Jeleniu znajdziesz swoją oazę spokoju.

A wybierać możesz z naszej aktualnej oferty sprzedaży:

Działki:

https://adoppa.pl/dzialka-sprzedaz-1469m2-225000pln-jaworzno-slaskie,308/3539/OGS

https://adoppa.pl/dzialka-sprzedaz-4316m2-350000pln-jelen-jaworzno-slaskie,311/3539/OGS