Aktualności

Czas podsumowań i nowych planów.

administrator 11 stycznia 2022

Właśnie minął kolejny rok i nastał nowy, kalendarzowy rok 2022! To czas podsumowań, refleksji oraz nowych pomysłów i planów. Jest to intensywny okres również dla naszej firmy. A wszystko dlatego, że zdecydowaliśmy się poszerzyć zakres usług na rynku nieruchomości, wychodząc naprzeciw potrzebom obecnych oraz przyszłych Klientów.

W nowym roku Adoppa stawia na rozwój działań w kilku strategicznych segmentach branży nieruchomości. Chcemy łączyć ze sobą zarówno potencjał dla wielkich inwestycji deweloperskich, obiektów użytkowych i turystycznych, jak i spełniając marzenia wielu rodzin o własnych, przytulnych czterech kątach. Co kryje się w nowej ofercie na 2022 rok?

Inwestycje deweloperskie

Jedna z najpopularniejszych gałęzi w branży nieruchomości. Skrupulatnie wyselekcjonowane inwestycje budowlane i mieszkaniowe, w tym oferty sprzedaży nieruchomości pod budowę budynków mieszkalnych lub całej zabudowy mieszkaniowej – działki z przeznaczeniem pod budowę osiedli, domów jednorodzinnych wolnostojących lub w zabudowie bliźniaczej itp. Wszystkie dostępne w naszych ofertach tereny lub obiekty, rozmieszczone są w lokalizacjach spełniających najwyższe standardy użyteczności i komfortu oraz odpowiadające potrzebom przyszłych inwestorów.

Hale produkcyjne, fabryki i magazyny

Obiekty o dużej powierzchni użytkowej, przystosowane do wykonywania działań o charakterze przemysłowym. Dzięki swojemu potencjałowi rozbudowy lub dokonywaniu przekształceń, stanowią doskonałą przestrzeń do inwestycji, m. in. dla przedsiębiorstw nastawionych na ciągły rozwój i poszerzanie zakresu działalności. Oferujemy hale, obiekty fabryczne, magazyny i składy, które można poddać adaptacji, dostosowując je do własnych wymogów i preferencji. 

Hotele i rekreacja

Branża turystyczna rządzi się swoimi prawami. To sprawia, że często wybór właściwej inwestycji, posiadającej odpowiednią lokalizację, nowoczesny projekt i stosowne pozwolenia na budowę, bywa mocno utrudniony. Dzięki Adoppa, już teraz dostępne są oferty w tej kategorii, które spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria. Co więcej, inwestycje hotelarskie utytułowane są w atrakcyjnych rekreacyjnie oraz lokalizacyjnie obszarach miejskich i turystycznych.

Centra i obiekty logistyczne

Realizacja działań związanych z usługami transportowymi lub spedycją, wymaga sporego zaplecza w postaci lokali użytkowych. Wszystkie tereny, na których byłaby możliwa budowa tego rodzaju inwestycji, muszą cechować się łatwym, bezkolizyjnym dojazdem dla samochodów ciężarowych; lokalizacją w pobliżu autostrad, dróg szybkiego ruchu lub węzłów komunikacyjnych; terenem o podstawowym przeznaczeniu dla obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej. Wszystkie oferty od Adoppa zawierają w sobie każdy z tych elementów, dodatkowo proponując wybór obszarów z pełnym potencjałem do rozbudowy.

Każdy z wymienionych segmentów kryje w sobie bogactwo zróżnicowanych ofert, które z pewnością zainteresują zarówno inwestorów wielkich kompleksów turystycznych czy przemysłowych, jak i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa. Już od początku 2022 roku będziemy wprowadzać naszych Klientów w szczegóły tych inwestycji – służąc przy tym doświadczeniem, mądrą radą i pomocną dłonią. Chcesz być pierwszą osobą, która przekona się o ich potencjale, zanim zrobią to inni? Zapraszamy do kontaktu z biurem i naszymi specjalistami.

Satysfakcja i zadowolenie Klientów jest naszym postanowieniem noworocznym!

Więcej

Czy warto mieszkać w Jeleniu?

administrator 25 listopada 2021

Mówi się, że jeleń to takie leśne zwierzę, które dumnie przechadza się wśród bujnych drzew prezentując swoje charakterystyczne poroże. Ale Jeleń to też… doskonale skomunikowana i świetnie zagospodarowana dzielnica Jaworzna!

Skąd ten Jeleń wziął się w Jaworznie?

Legenda głosi, że obdarzony pięknym porożem zwierz był stałym bywalcem tamtejszej okolicy. Dziś wiemy, że historia tej nazwy ma dwa różne źródła pochodzenia.

  1. Pierwsze głosi, że myśliwy natknął się na jelenia podczas polowania. Gdy już trzymał swe palce na spuście, jego oczom ukazał się krzyż z postacią Jezusa rozpostarty między porożem rosłego zwierzęcia. Zdumiony tym co zobaczył, opuścił broń i opowiedział o tym co go spotkało pozostałym towarzyszom wyprawy. Zgodnie uznali, że miejsce to otrzyma nazwę Jeleń.
  1. Drugie źródło zachwyca jeszcze bardziej – głosi, że jeden z książąt śląskich zabłądził w tamtejszych lasach. Nagle drogę przeciął mu potężny jeleń. Ten, niewiele myśląc, podążył za nim, dzięki czemu dotarł do punktu wyjścia – rzeki Przemszy. By uczcić to cudowne ocalenie, książe rozkazał wybudować nieopodal osadę i nazwał ją Jeleń. 

A gdyby tak… zamieszkać na tych malowniczych terenach ubranych w tak ciekawe historie?

Tak się składa, że ulokowany w południowej części Jaworzna Jeleń, to dziś miejsce stworzone do mieszkania i odpoczynku. To też strategiczny punkt wypadowy – dzięki gruntownej przebudowie komunikacyjnej i dostępowi do zachodniej obwodnicy Jaworzna, bez problemów dojedziesz stąd do innych części miasta i wszystkich strategicznych punktów (np. do centrum czy do szpitala).

Abyś mógł sobie to łatwiej wyobrazić – podróż z serca Jelenia (Jeleń Rynek) do centrum Jaworzna to zaledwie 10 minut samochodem. A gdy jednak stawiasz na praktyczne i ekologiczne rozwiązania – do centrum dostaniesz się autobusem linii 312 – co zajmie Ci tylko kwadrans. 

Jakby tego było mało – w kilka minut dotrzesz do autostrady A4 i drogi ekspresową S1. A to z kolei oznacza, że z Jelenia z łatwością dostaniesz się do Katowic, Krakowa, Bielska Białej czy też Wrocławia lub Warszawy. 

Po takich bliskich i dalekich podróżach, zwykle dopada człowieka zmęczenie… i codzienność. 

A to trzeba po zakupy do sklepu, a to dzieci wysłać do szkoły lub przedszkola, a to z listem i awizo na pocztę podążyć, albo najzwyczajniej w świecie odpocząć sobie na łonie natury. 

I ta zwykła codzienność idealnie wpasowuje się w położenie tej dzielnicy – która to ciągnie się od zachodniej do wschodniej części miasta.

Dzięki temu w zasięgu ręki znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: przedszkole, dwie szkoły, pocztę, dyskonty spożywcze, jak i mniejsze sklepiki. Poza tym ogrom terenów zielonych – parków i lasów dostosowanych do leniwych i długich spacerów, a także bardziej aktywnych wycieczek rowerowych. 

I tych atrakcji na świeżym powietrzu to jeszcze nie koniec. Znajdzie się tu coś dla każdego – od dobrze wyposażonych i bezpiecznych placów zabaw, po siłownie “pod chmurką”, dzięki którym zadbasz o kondycję w otoczeniu uspokajającej i kojącej nerwy zieleni. 

Pobliskie lasy to raj dla grzybiarzy, a liczne stawy i Zalew Dziećkowice każdego roku przyciągają wędkarzy i miłośników sportów wodnych.

Jeleń do doskonały przykład połączenia wiejskiej sielanki i spokoju, ze świetnie skomunikowaną i zaopatrzoną małą metropolią. 

Jeśli wkurzają Cię notoryczne korki, nienawidzisz przez nie spóźniać się do pracy, masz dość wożenia dzieci na drugi koniec osiedla do szkoły, a Twoje miejsce postojowe ciągle zostawia jakiś wkurzający sąsiad – w Jeleniu znajdziesz swoją oazę spokoju.

A wybierać możesz z naszej aktualnej oferty sprzedaży:

Działki:

https://adoppa.pl/dzialka-sprzedaz-1469m2-225000pln-jaworzno-slaskie,308/3539/OGS

https://adoppa.pl/dzialka-sprzedaz-4316m2-350000pln-jelen-jaworzno-slaskie,311/3539/OGS

Więcej