Ruda Śląska

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
595 000 PLN
Cena za m2
143,03 PLN
Powierzchnia działki
4 160 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Budowlana
Prąd
Tak
Gaz
Nie
Ujęcie wody
Miejska
Numer oferty
325/3539/OGS

Opis nieruchomości

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działki o sporym potencjale inwestycyjnym w Rudzie Śląskiej. 

Lokalizacja: Ruda Śląska - Wirek - ul. Piaskowa

DOJAZD:
A4: 800m - 2min
Katowice Dworzec PKP: 13km - 13min


OPIS:
Działka ma powierzchnię 4160m2, ma kształt zbliżony do prostokąta, na całej swojej długości jest szeroka na 28m, jej długość wynosi 140m (zachodni bok) i 150m (wschodni bok) co umożliwia jej bardzo intensywne zagospodarowanie.
Ma ona wysoki potencjał inwestycyjny. Na obecną chwilę, według MPZP dzieli ją na część budowlaną i tereny zielone. Według map MPZP powierzchni budowlanej jest około 1740m2, ale ze względu na aktualnie budowany dom na sąsiedniej działce od strony zachodniej, na terenie zielonym, ten obszar już zwiększa się do około 2800m2. Od strony wschodniej obszar zabudowy mieszkaniowej rozciąga się wzdłuż całej granicy nieruchomości. Wobec powyższego, daje to otwartą drogę do przekształcenia terenu pod obszar zabudowy mieszkaniowej. Według informacji zasięgniętych w UM istnieją dwie drogi przekształcenia: inwestycyjna (maksymalny koszt, to 10-12tyś), lub formalna - do 2025roku ma być zmieniony MPZP (ścieżka bezkosztowa, ale rozłożona w czasie). Renta planistyczna wynosi, według obecnego MPZP 10%, czyli bardzo korzystnie.
 
Ogromnym atutem, który czyni tę działkę świetną inwestycją są zapisy MPZP. Przeznaczeniem podstawowym jest zabudowa mieszkaniowa, dopuszczalnym usługi konsumpcyjne, handlu detalicznego oraz administracyjno-biurowe.  

Informacja deweloperska.
Szerokość działki wynosi 28m w całej swojej długości, długości to 140 i 150m.
Zapisy MPZP wskazują, że minimalna wielkość działki pod zabudowę szeregową wynosi 250m2, a minimalna szerokość działki od frontu, to 6m. Odliczając 5m drogi wychodzi, że w takim przypadku, pojedyncza działka powinna mieć wymiary 11x23m.
Na obecną chwilę, według istniejącego MPZP, na już, do dyspozycji jest 1740m2 o długości 61m. Dałoby to możliwość wydzielenia 6 działek pod zabudowę szeregową.
Przyjmując, że każde mieszkanie miałoby 2 kondygnacje (możliwe są trzy kondygnacje) i 150m2 powierzchni użytkowej, sumarycznie daje to 900m2 PUM-u. Według wstępnej analizy danych, istnieje możliwość powiększenia powierzchni budowlanej do, około 2800m2. Dałoby to możliwość wybudowania kolejnych budynków i zwiększenia PUMU działki.

Wysokość zabudowy - trzy kondygnacje i 12m
Powierzchnia zabudowy - 40%
powierzchnia biologicznie czynna działki budowlanej - 30%

Na nieruchomości, od drogi dojazdowej, znajduje się stary dom - może on być wykorzystany pod remont, rozbudowę, lub zostać rozebrany - zbudowany jest z porządnej całej cegły starego typu, którą można wykorzystać, na przykład do wykończenia mieszkań. 

Zapraszamy do kontaktu z nami - 533 354 707

Parametry dodatkowe

  • Wysokość zabudowy: 12
  • Procent możliwej zabudowy: 0.6
  • Plan miejscowy: Plan zagospodarowania przestrzennego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Tereny zieleni, Tereny zabudowy mieszkaniowej
  • Możliwość podziału: Tak
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autostrada, Autobus

Kontakt

Patrycja Buczyńska-Nowak

Patrycja Buczyńska-Nowak

Właściciel

Telefon:
794 770 707
E-mail:
biuro@adoppa.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Asari dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest ADOPPA z siedzibą przy Piłsudskiego 9/3, 42-400 Zawiercie (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@adoppa.pl… czytaj więcej