Mysłowice

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
724 000 PLN
Cena za m2
1 723,81 PLN
Powierzchnia
420 m2
Powierzchnia działki
980 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Mieszkalne
Liczba pięter
1
Rodzaj budynku
Kamienica
Rok budowy
1930
Numer oferty
23/3539/OOS

Opis nieruchomości

Zapraszamy do przyjrzenia się ofercie Kamienicy wielorodzinnej do remontu.

Mysłowice, miasto na prawach powiatu leżące w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z tego miejsca wszędzie jest blisko:

Katowice - 14km do centrum miasta (16min)
Tychy - 21km (20min)
Bielsko-Biała - 57km (1h)
Kraków - 75km (1h)

Lotnisko Pyrzowice - 41km (41min)
Lotnisko Balice - 60km (41min)

Prezentowana kamienica znajduje się nieco na uboczu Mysłowic, w dzielnicy Brzezinka. Zaletą tej lokalizacji jest świetna komunikacja, zarówno własnymi środkami transportu, jak i komunikacji miejskiej, przy równoczesnym sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych - tutaj gwar wielkiego miasta nie dociera, a jednak miasto jest na wyciągnięcie ręki.
Kilka słów o samej nieruchomości. Mówiąc językiem fachowym, jest to nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym, wielorodzinnym. Sam działka ma powierzchnie 980m2, a budynek posadowiony jest na jej skraju, blisko drogi, dzięki czemu, "zaplecze' kamienicy daje się świetnie zagospodarować na parkingi i/lub przestrzeń wypoczynkową (altana) i/lub mini plac zabaw dla dzieci.
Budynek został wybudowany około 1920-1930roku. Zbudowany jest z solidnej cegły i stan murów jest bardzo dobry. Kamienica, jeszcze do niedawna była w pełni zamieszkała, na przestrzeni lat przechodząc różne modyfikacje, na przykład podpięcie kanalizacji, czy doprowadzenie węzłów sanitarnych do każdego z mieszkań.
Szacunkowa powierzchnia użytkowa, to 420 - 454m2, w której skład wchodzi dziewięć mieszkań. osiem z nich to mieszkania składające się dużego salonu, dużej kuchni i łazienki. Jedno, na parterze jest powiększone o dodatkowy, duży pokój. Co więcej, kamienica dysponuje ogromnym strychem, który w zupełności nadaje się do adaptacji i zrobienia tam, jednego potężnego loftowego mieszkania, lub dwóch - trzech mniejszych. Notabene, pierwsze próby zostały już poczynione i zostały na strychu wyodrębnione dwa mieszkania.
Zatem, kamienica ta ma znacznie większy potencjał, niż aktualne dziewięć mieszkań i 420m2 powierzchni użytkowej. Przy dobrej organizacji, powierzchnia użytkowa może przekroczyć 500m2.

Cała kamienica jest podpiwniczona. Piwnica posiada ładne sklepienia łukowate. Nad piwnicą znajdują się jeszcze dwie kondygnacje (parter i piętro) plus strych/poddasze. Na poddasze dostajemy się dokładnie takimi samymi wygodnymi schodami, co na piętro, zatem adaptacji poddasza nie zakłuci funkcjonalności, ale też nie da wrażenia, że coś zostało zrobione "na siłę".

Stan murów, fundamentów jest co najmniej dobry, kamienica nie ma pęknięć, nie jest jest przechylona, stanowi więc świetną bazę pod inwestycję. Oczywiście, kamienica wymaga dostosowania do współczesnych standardów, jakie stawia rynek.

Aktualnie, żadne z mieszkań nie jest wyodrębnione.

Zachęcamy do zapoznania się tą ofertą, bo uznajemy ją za bardzo atrakcyjną, z dużym potencjałem zwrotu, tym bardziej, biorąc pod uwagę lokalizację (bliski dojazd do A4), jak i rosnący popyt na mieszkania. 


telefon kontaktowy: 533 354 707

Parametry dodatkowe

  • Kształt działki: Prostokąt
  • Ukształtowanie działki: Płaska
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autostrada, Autobus, Kolejka podmiejska

Kontakt

Patrycja Buczyńska-Nowak

Patrycja Buczyńska-Nowak

Właściciel

Telefon:
794 770 707
E-mail:
biuro@adoppa.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Asari dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest ADOPPA z siedzibą przy Piłsudskiego 9/3, 42-400 Zawiercie (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@adoppa.pl… czytaj więcej